CWP/PSWM (jakkolwiek nazywa się inwestor wiatrowy) pragnie przekonać, że jest profesjonalny i odpowiedzialny. Dlatego m.in. na swojej stronie publikuje różne teksty. Oto, co pisze na temat planowania i lokalizacji inwestycji:
 
"Na tym etapie prowadzi się niezbędne uzgodnienia, w celu ustalenia lokalizacji farmy, z miejscowymi władzami i właścicielami gruntów. Lokalizację inwestycji, po jej akceptacji przez władze regionalne, muszą zatwierdzić władze samorządowe i należy ją skonsultować z lokalną społecznością. Konieczna jest też zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i analiza wpływu takiej inwestycji na środowisko."
 
To nieprawda, nie istnieje żadna procedura akceptowania farmy wiatrowej przez władze regionalne... Chyba, że uzgodnienia mają charakter nieformalny... Są przecież instytucje regionalne, żywo zaintersowane wiatrakami, choćby wielkopolski PSL, na którego stronie wiatraki obracają się od lat
 
A tak w ogóle, władze samorządowe niczego nie muszą. Mogą nie wyrazić zgody na lokalizację farmy wiatrowej na terenie swojej gminy.

Napisane przez Subbuteo dnia 22.08.2013, 13:57:48