Myśleliśmy, ze nic nas już nie zdziwi. Bez mrugnięcia okiem przyjęliśmy informację, że w wyniku zapytania ofertowego gmina Duszniki wybrala tego samego wykonawcę planu co wiatrakowcy - bylo to dla nas oczywiste. Kiedy jednak przeczytaliśmy, że gmina za wykonanie planu miejscowego zaplaci 14 500 zl netto, a więc 10 razy mniej niż zaplacil za to samo inwestor wiatrowy, po prostu zaniemówilismy z wrażenia. Jak to w ogóle możliwe?!  W sądzie pelnomocnik PSWM tlumaczyl, ze poprzednio przy okazji uchwalania planu pod wiatraki doszlo do drobnego blędu księgowego, polegającego na zaksięgowaniu  pieniędzy na koncie wykonawcy, a nie gminy. Co tym razem bylo blędne? Odpowiedź na to pytanie pojawi się w swoim czasie w procedurze odwolawczej.
 
W korespondencji z rzecznik Urzędu Gminy (poniżej) nie znajdziecie odpowiedzi na pytanie, dlaczego konkretnie wójt zwleka z wydaniem decyzji środowiskowej dla farmy wiatrowej. Sprawa jest skomplikowana i tyle.
 
 
Odpowiadając na e-mail z dnia 18 września br. informuję, co następuje:
Przygotowywana decyzja środowiskowa dla omawianej inwestycji jest dokumentem złożonym i wymagającym szczegółowej analizy zgromadzonej dokumentacji, co ma wpływ na wydłużenie terminu jej wydania.
Odnosząc się do pytań nr 2, 3 i 4 informuję, że firmą opracowującą projekt planu zagospodarowania dla tej inwestycji jest ITP Biuro Inwestycji, Technologii i Planowania Przestrzennego Sp. z o.o. w Skórzewie. Firma została wybrana na podstawie zapytania ofertowego, a koszt wykonania projektu to 14.500 zł netto (17.835 zł brutto).
 
Z poważaniem
Emilia Gogołkiewicz-Kołecka
rzecznik prasowy
 
 
From: redakcja@wikiduszniki.pl [mailto:redakcja@wikiduszniki.pl] 
Sent: Wednesday, September 18, 2013 1:37 PM
To: Urząd Gminy Duszniki
Subject: decyzja środowiskowa dla farmy wiatrowej, mpzp
 
W związku z wypowiedzią rzecznik prasowej dla red. Moniki Filipowskiej proszę o doprecyzowanie: 
1) jakie konkretnie dowody i sytuacje opóźniają wydanie decyzji środowiskowej dla FEW Duszniki, 
2) jaka firma jest wykonawcą planu miejscowego dla tej inwestycji, 
3) w jaki sposób zostala wybrana, 
4) jakiej wysokości otrzyma wynagrodzenie. 

 

 

Napisane przez Subbuteo dnia 27.09.2013, 16:26:43