- Miałeś być zimny i profesjonalny – powiedział Imperator Romanus do Lodowego zastępcy. - Miałeś być zimny i profesjonalny, a będę musiała się znowu przez ciebie tłumaczyć – Imperator Romanus był nad wyraz zirytowany. - Ale o co chodzi? - zapytał Imperatora Lodowy zastępca. - O to, co odpowiadasz na pytania. Ośmieszasz siebie i mnie – oświadczył Imperator, zgrzytając zębami. - Jestem zimny i odpowiadam mądrzej niż inni – bronił się Lodowy. - Mądrzej chyba od tych, którzy nie odpowiadają w ogóle – warczał i zgrzytał Romanus. - To odpowiadaj sobie sam – rzucił Lodowy zastępca. Imperator zamilkł, bo sam za nic w świecie nie chciałby odpowiadać na niewygodne pytania, które sypią się jedno za drugim. - Milczenie jest złotem – rzucił sentencją Imperator Romanus i poleciał do kąta, gdzie wciągnął, osmarkał się i wytarł twarz rękawem. Witaj euforio!

 

Problemy zaczęły się od tego, że Senator Kamuflator poprosił o nagranie z kummisjum; Lodowy zastępca odmówił, ale napisał, że kummisjum i sesjum rządzą się tymi samymi prawami. Chwilę później urzędniczki oznajmiły coś zupełnie odmiennego: sesjum to sesjum, a kummisjum to kummisjum. Teraz Lodowy zastępca musi rozstrzygnąć podniesioną przez Senatora Kamuflatora wątpliwość, kto jest głupi: on czy jego pracownice.

 

Na domiar złego, chcąc kryć głupotę Imperatora i niekompetencję urzędniczki Nudystki, Lodowy zastępca wyjaśnił na piśmie, że wszystko jedno, czy droga należy do Imperium Romańskiego czy Imperium Osmańskiego, bo jedno i drugie to imperia i oba leżą na tej samej kuli ziemskiej, tak mu się przynajmniej wydaje. No i Lodowy będzie miał problem, a Regina Alina zajęcie...

 

Jak więc widać atrament kompromituje nie tylko kobiety, ale także tych, którzy mieli być pozornie kompetentni i wieloletnim stażem. Pamiętajmy jednak, że Lodowy zastępca trafił do Imperium z wyprzedaży i w promocyjnej cenie, długo po wyborach, kiedy było już wiadomo, że nikt go nie chciał wziąć na swój dwór. Trudno się dziwić, bo poza tym, że niekompetentny, Lodowy jest jeszcze chyba ślepy: w poprzedniej pracy nie zauważył, że ktoś wyprowadził milion zł z konta. A czego nie widzi w Imperium Romanum?

Napisane przez Subbuteo dnia 10.06.2017, 12:50:02