Jak się dowiadujemy, wójt Boguś pod pretekstem zbierania starych zdjęć łaził po Brzozie. Prawdziwy cel tych wizyt był jednak inny: wójt Boguś opowiada chętnie, że nic w gminie się nie dzieje, bo jego poprzednik zadłużył gminę i teraz nie ma na nic pieniędzy. Oczywistą oczywistością jest dla nas to, że to wójt Boguś zadłuża gminę, co udowodni ponad wszelką wątpliwość na najbliższej sesji, prosząc o zgodę na pożyczkę na utrzymanie Ochotniczych Straży Pożarnych. W uzasadnieniu napisano, że trzeba się zadłużyć, bo gminy nie stać na doposażenie OSP. Czy ktoś zapyta, po co doposażać?

 

 

Komentarz

Nikt tak dobrze jak ja nie wie, że w czasie kampanii wyborczej wójt Boguś mówił o złym stanie finansów gminy i zapowiadał ich uzdrowienie. Nalegał też na mnie, żebym napisała na wiki, że stan finansów jest tak zły, że gminie grozi wyłączenie oświetlenie ulic oraz zawieszenie wypłat dla nauczycieli. Nie zrobiłam tego, bo kiedy zażądałam dowodów, nie dostałam ich. I dobrze zrobiłam! Po wyborach, w pierwszym wywiadzie, wójt Boguś oświadczył, że nigdy nie twierdził, że stan gminnych finansów jest zły, bo jest dobry. Dlaczego zatem Boguś grzeje stare tematy, którym zdążył już sam zaprzeczyć? Idą wybory, a Boguś boi się, że wójt Woropaj wystartuje i wygra. A co do braku pieniędzy: to przecież wójt Boguś stoi za zakupem Gamonia za milion złotych, premiami dla skarbniczki, idącymi w setki tysięcy wypłatami dla kancelarii prawniczych, koncertem Dawida Kwiatkowskiego za 56 tysięcy. Nic się dobrego w gminie nie dzieje z braku pieniędzy, tylko z z braku dobrego gospodarza. 

Hania

 

 

Wywiad z Bogusiem, w którym mówi, że nie mówił, że jest źle z finansami gminy pod linkiem:

http://szamotuly.naszemiasto.pl/artykul/zmiany-w-gminie-zaczynamy-od-urzedu-wywiad-z-nowym-wojtem,2679604,art,t,id,tm.html

Napisane przez Subbuteo dnia 21.06.2017, 22:31:09