Wybór wójta Bogusia miał być triumfem dusznickiego lokalnego patriotyzmu. Tymczasem jak się okazuje Pniewy nadal rządzą, bo prawdziwym mentorem Bogusia jest  burmistrz Pniew, Przewoźny. Przewoźny przy promocji Bogusia posłużył się opłacanym przez siebie z publicznych pieniędzy redaktorem Chamczykiem, jednocześnie działaczem PiS.

 

Zastanawialiśmy się, jak Boguś, który nikogo nie znał, trafił na okładkę lokalnej gazety, przez co mocno zainaugurował swoją kampanię wyborczą. W porządku, tekst poprawiliśmy i doradziliśmy zdjęcie na tle książek, ale dlaczego popierał go Chamczyk? Brakującym ogniwem okazał się burmistrz Przewoźny, który emitował obligacje, a emisję obsługiwał Boguś.

 

Boguś zwierzył się Przewoźnemu, że chciałby zostać wójtem; ten skontaktował go z Chamczykiem, któremu Przewoźny płaci co miesiąc za pisanie prawdy lub nieprawdy pod dyktando, Chamczyk okłamał nas, że za Bogusiem stoi PiS i poseł Szałamacha, choć tak naprawdę nie stał nikt.

 

Jak się dowiadujemy, Przewoźny nadal doradza Bogusiowi – pomysłem Przewoźnego jest na przykład ukwiecanie ronda Żołnierzy Wyklętych za 15 tys. zł. Czy wójt Boguś pójdzie w ślady burmistrza Przewoźnego i zatrudni sekretarza gminy bez konkursu? Niekoniecznie, redaktor Chamczyk ma tylko jedną żonę!

 

 

Napisane przez Subbuteo dnia 15.07.2017, 10:18:10