Ileż to bzdur bogusiowcy powiedzieli na temat biogazowni w Wilczynie, psy wieszali na protestujących przeciwko tej inwestycji i reprezentującym ich prawniku. Teraz przyjdzie im to wszystko odszczekać. Zielona Wilczyna wygrywa z wójtem Bogusiem w sprawie ciepłociągu, co stawia sens budowy biogazowni pod znakiem zapytania. Prawnik Zielonej Wilczyny, mec. Marcin Józefiak udowodnił po raz kolejny, że wójtowi Bogusiowi brak kompetencji i dobrej woli. Jak widać, w sprawie biogazowni wójt Boguś powinien podejmować zupełnie inne decyzje niż podjął. Gdyby słuchał mądrzejszych od siebie, dziś byłby wygrany, wolał jednak inaczej.

 

Zacznijmy od początku. Kampania wyborcza, ostatnie spotkanie wyborcze w Wilczynie. Kandyat na wójta, Roman Boguś zapewnia, że jeśli zostanie wybrany, biogazownia nie powstanie. Są ku temu realne podstawy: Boguś już wtedy otrzymuje dokładne opinie prawne, dotyczące ścieżki postępowania. Cóż, kiedy Boguś już zostaje wójtem, spotyka się potajemnie z inwestorem. Zamiast spodziewanych, korzystnych dla protestujących przeciwko budowie biogazowni w samym środku wsi decyzji, padają słowa: „Kiedy obiecywałem, byłem człowiekiem, teraz jestem wójtem”. Radna Klińska opowiada bzdury o jakiś ukrytych furtkach, które nie zostają otwarte, bo prawnik protestujących nie umie ich znaleźć i o tym, że to, że powstanie biogazownia to wina mieszkańców, bo nie zrobili tego, co powinni. Co za bzdury!

 

To wójt Boguś utrzymał decyzję o warunkach zabudowy! To on prosił SKO o utrzymanie w mocy decyzji poprzedniego wójta, to on wreszcie wydał decyzję pozytywną decyzję dla ciepłociągu. Mieszkańcy wskazywali na nieprawidłowości i jak się okazuje, mieli rację.

 

Teraz mamy finał tej sprawy i nie ulega już żadnej wątpliwości, kto stał po stronie mieszkańców (Zielona Wilczyna i radni Forum), a kto był przeciwko nim (wójt Boguś i jego radni). Wyrok sądu pokazał też jednoznacznie, kto miał rację. Wójt Boguś po raz kolejny potwierdził, że jest ignorantem i nie nadaje się do pełnienia funkcji, którą pełni, oby już niedługo.

 

Napisane przez Subbuteo dnia 30.08.2017, 17:28:55