Takiej imprezy jeszcze w Dusznikach nie było, ale nie było też dotąd takiego mistrza jak Piotr Lisek. 18 maja w rodzinnej miejscowości tyczkarza Dusznikach pierwsza edycja zawodów „Lisek w domu”.

 

Tak naprawdę Lisek o organizowanym 18 maja w Dusznikach (województwo wielkopolskie) mityngu tyczkarskim wie wszystko i tylko się droczy. Wie, bo chociaż przebywa obecnie na zgrupowaniu w RPA, właściwie nie rozstaje się z telefonem. To on wymyślił tę imprezę. Teraz odbiera połączenia, dzwoni, wysyła dziesiątki maili – wszystkie na temat prawdopodobnie największego sportowego wydarzenia, jakie kiedykolwiek widziała ta wieś. Ostatnio na przykład ustalał z firmą Polanik, jaki typ zeskoku będzie najlepiej prezentował się na stadionie miejscowego Sokoła. Tym samym, na który chodził jako mały chłopiec i z którego jako szesnastolatek wyfrunął do Poznania.

– Po moim pierwszym medalu międzynarodowej imprezy zostałem tam przywitany jak mistrz olimpijski. Przyszło pełno osób i skandowali moje nazwisko. Coś wspaniałego. Pomyślałem wtedy, że muszę im podziękować po swojemu – wspomina rekordzista Polski.

Impreza „Lisek w domu” widnieje już w oficjalnym kalendarzu PZLA. – Mityng mojego imienia... Chyba od zawsze było to moim marzeniem, jednak na taki przywilej należało sobie zasłużyć. Ale teraz odkrywam, że jestem w tym zupełnie zielony i gdyby nie pomocne dłonie, prawdopodobnie nic by się nie udało. Człowiek jeździ na dziesiątki podobnych zawodów i nie dostrzega ogromu pracy, jaka się za nimi kryje. Dopóki sam nie umoczy w tym rąk – mówi Lisek.

 

Za Przeglądem Sportowym

https://www.przegladsportowy.pl/lekkoatletyka/piotr-lisek-bedzie-mial-swoj-mityng-lisek-w-domu/nz9j6g0?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=fanpage

 

https://www.facebook.com/lisekPV/

 

Napisane przez Subbuteo dnia 10.04.2018, 15:04:17