Pomimo zapytania, wójt Boguś nie udzielił informacji publicznej w sprawie honorariów, wypłacanych przez gminę kancelarii Sowiński, zatrudniającej jego koleżankę z banku, radcę Agnieszkę Drągowską w latach 2017 i 2018. Czy kwoty honorariów i ich rozliczenie są aż tak bulwersujące, że trzeba je ukrywać? Z tego, co już wiadomo na temat współpracy z kancelarią Sowiński, od początku nie było prawidłowo:

  1. oferta złożona przez kancelarię Sowiński nie była najniższa, a zakres usług węższy - kancelaria Ossowski, która wcześniej obsługiwała gminę w ramach umowy na faktycznie niższą kwotę, zajmowała się również zwrotem Vat,

  2. kancelaria Sowiński – tak jak i Boguś - nie miała doświadczenia w prawie administracyjnym, co - jak się okazało skutkowało nieprawidłowościami,

  3. limit godzin wynikający z umowy był przekraczany,

  4. rachunki były wystawiane również za poprawianie pism opracowanych przez kancelarię lub usuwanie konsekwencji ich niezgodności; tylko w ciagu 8 miesięcy 2016 roku wójt Boguś zapłacił kancelarii 53 tys. zł, przy jednoczesnym zatrudnieniu radcy prawnego na etacie.

Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej zapowiedziała, że temat współpracy wójta z kancelarią Sowiński zostanie zbadany w ramach kontroli kompleksowej, na której wyniki wszyscy czekamy.

Napisane przez Subbuteo dnia 24.04.2018, 07:44:30