Na moment wracamy do oświadczenia radnych Forum, którzy przedstawili na swoim fb  stanowisko w sprawie absolutorium. Piszą tam też, że wójt Boguś wielce niekulturalnie dopytywał ich na sesji o przyczyny głosowania przeciw. Pod tekstem, który udostępniliśmy, pojawiły się nieprzychylne dla radnych opinie. Zmienicie zdanie, kiedy dowiecie się dokładnie, jak było.

 

Oczywistą oczywistością było, że część radnych Forum zagłosuje przeciwko udzieleniu absolutorium lub wstrzyma się od głosu. Wiedział to także wójt Boguś, który najpierw kazał się radnym tłumaczyć, a potem zaatakował orzecznictwem, że niby nie mogli głosować jak głosowali. Po wypowiedziach Justyny Bachorz, Bernadety Augustyniak i Roberta Kałka, wójt Boguś zwrócił się do protokolantki Gogołkiewicz słowami: „Proszę zaprotokołować, że głosowali przeciw, bo mnie nie lubią”.

 

Ale miałaby ubaw Regionalna Izba Obrachunkowa, gdyby przeczytała coś takiego! Urzędniczka Kołecka miała jednak więcej rozumu od wójta i zaprotokołowała tylko jego pseudo-prawnicze wywody (a propos, ile za nie policzyła koleżanka-prawniczka?).Jak widać, butne zachowanie wójta Bogusia występuje wyłącznie na lokalnym forum. Popisuje się na sesji, a kuli ogon, gdy wie, że Azor go nie obroni...

 

Dorzućmy jeszcze, że od głosu wstrzymał się radny Ćwian. Radny Tomasz Ćwian poinformował, że swoją decyzję o wstrzymaniu się od głosowania oparł na braku pozyskania środków zewnętrznych oraz swojej negatywnej ocenie sposobu zarządzania gminą przez Wójta. Będzie jednak kandydować?

 

Na koniec najgorsze: Wójt Gminy Duszniki Roman Boguś podziękował za udzielenie absolutorium i zadeklarował, że jeśli mieszkańcy ponownie powierzą mu funkcję Wójta, to dołoży on starań, aby kolejne budżety były również realizowane zgodnie z prawem i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

 

Boguś, nie chcemy Ciebie i Twoich budżetów. Rozum i zdrowy rozsądek są po naszej, nie Twojej stronie. Spadaj, pajacu, bo Cię nie lubimy! Możesz to zaprotokołować.

 

PS. A gdzie obiecany budżet obywatelski? Zapomniałeś?

 

Napisane przez Subbuteo dnia 27.06.2018, 10:08:50