Sprawa zadłużenia gminy przez wójta Woropaja i rzekomych nieszczęść z tym związanych była wałkowana przez całą kampanię wyborczą, a pojawiające się zarzuty nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Wójt Boguś tłumaczył na przykład, że im więcej długów się spłaci, tym ma się ich więcej albo że ważne są malejące wskaźniki, nie realnie rosnące zadłużenie gminy (przy wzroście budżetu o połowę z tytułu dystrybucji przez gminę pieniędzy na 500+ i bez uwzględnienia wyemitowanych obligacji). Wisienką na torcie było puszczone w ruch przez wójta Bogusia stwierdzenie, że nie mógł nic zrobić, bo przez zobowiązania poprzednika urząd gminy miał zablokowane konta.

 

23 października, kilkanaście dni przed głosowaniem w II turze, poprosiliśmy wójta Bogusia o odniesienie się do tej kwestii i wskazaliśmy na jej znaczenie dla toczącej się kampanii wyborczej. Odpowiedź nadeszła dopiero dziś: konta nie były zablokowane. Nie ma żadnych wątpliwości, że wcześniejszej odpowiedzi nie było z tego samego powodu, co debaty.

 

Dumni jesteście ze swojego wójta, dumni Duszniczanie? 

 

 

 

 

 

 

Dzień dobry,

w trybie dostępu do informacji publicznej proszę o odpowiedź, czy w momencie objęcia urzędu przez R. Bogusia konta bankowe były rzeczywiście zablokowane z powodu nieuregulowanych przez poprzednika zobowiązań.

Ze względu na toczącą sie kampanię, w której informacja taka jest powielana, proszę o szybką odpowiedź (mejlem).

 

W odpowiedzi na poniższy wniosek informuję, że Urząd Gminy Duszniki nie posiada informacji, aby we wskazanym okresie konta bankowe gminy były zablokowane.

 

Emilia Gogołkiewicz-Kołecka

Inspektor ds. obsługi sekretariatu i promocji gminy

 

Napisane przez Subbuteo dnia 07.11.2018, 14:25:31