Nowa rada jest faktem i radni zostaną niebawem zaprzysiężeni, podobnie wójt Boguś. Wszyscy złożą ślubowanie, którego kilku z nich w poprzedniej kadencji nie dotrzymało i zapewne i w tej nie dotrzyma. Radni ślubują: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.". Treść ślubowania wójta brzmi następująco: "Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy”. 

 

Ale to nie dotrzymanie wierności przysiędze jest głównym problemem bogusiowców, a podział łupów. Stanowisk w radzie nie wystarczy dla wszystkich i niektórzy radni-bogusiowcy nie dostaną 200 zł za komisję. Manewr obsadzenia komisji rewizyjnej Ćwianem się nie uda, bo był już i teraz też chce być kolicjantem wójta. Boguś do tej pory rozdzielał stanowiska przevodniczących komisji za poparcie. Teraz ma większość. Czy coś to zmieni? Jak by nie liczyć, trzy osoby związane z Bogusiem niczego nie dostaną. Kto będzie tym frajerem, który niczego sobie nie załatwi? Kogo Boguś nie uszanuje?

 

Do nagrodzenia jest pełnomocniczka jego komitetu, Woźniak, która musi dostać rekompensatę za grzywnę, którą zapłaci za niejasne finansowanie kampanii oraz ulotki bez oznaczenia komitetu wyborczego, poza tym biegała za wynikiem. Woźniaczka biegała, a Frąckowiak chodziła, Tylkowski łaził, Klupś jeździła, więc im też się coś należy. Azor jest wyszczekany i ułożony, Ćwian cwany, ale niepotrzebny. Klińska jest weteranką i symbolem patologii poprzedniej kadencji, więc to powinna więc trafić boczny tor, ale kto wtedy będzie od brudnej roboty?

 

Wikiduszniki z rozbawieniem i niecierpliwością czekają na pierwszą sesję rady gminy. Nie minął jeszcze tydzień, a wasz wójt potwierdził, że jest niereformowalnym ignorantem. Rada czeka na ocenę.

Napisane przez Subbuteo dnia 09.11.2018, 09:54:03