Pomimo usiłowań dyrektorki, nie udało się sprowadzić problemów przedszkola w Podrzewiu do personalnego konfliktu. Na nic starania mediatora, który usilnie próbował pomniejszyć skalę problemów i skierować dyskusję w bezpieczne koleiny typu czy skarga była na piśmie lub czy w większość to znaczy większość. Na nic jednak pominięcie zarzutów i najważniejszych wniosków rodziców w protokole. Na nic list poparcia, podpisany przez 23 zadowolonych rodziców. Pozostali rodzice nie odpuszczają. Jak powiedzieli, skierowali skargi do kuratorium i wójta, złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury i powiadomili Rzecznika Praw Dziecka.

 

 

Oczekiwania rodziców są jasne: chcą, żeby ich dzieci były w przedszkolu bezpieczne i pod dobrą opieką. Zdaniem rodziców obecnie zatrudnione nauczycielki i pomoc nie dają gwarancji, że tak właśnie będzie. Dlatego proponują by – do czasu zakończenia postępowań – kontrowersyjne nauczycielki przenieść do przedszkola w Dusznikach oraz by zainstalować w salach przedszkola w Podrzewiu monitoring.

 

Co na to dyrektorka? Choć ona sama zaprzecza, świadkowie twierdzą zgodnie, że zapowiedziała, że jak zabierze nauczycielki z Podrzewia do Dusznik, to przyjdą gorsze. Czy to jest w ogóle możliwe? Rodzice twierdzą, że pojawił się nowy problem: dzieci skarżą się, że w przedszkolu w Podrzewiu nauczycielki zaklejają im się usta taśmą, by nie hałasowały. - Ja nie płakałem i Leoś też nie, ale dziewczynki płakały i mówiły, że boli, jak pani odklejała im taśmę – zacytował jeden z ojców wypowiedź 4-letniego syna.

 

Dyrektorka twierdzi, że wszystkie sprawy zostały wyjaśnione przez kuratorium. Tymczasem nie ma śladu, by wyjaśnione zostały sprawy przemocy wobec dzieci. W jaki sposób wizytator mógł wyjaśnić sprawę, skoro nie zapytał osób, wskazanych w skardze jako świadków? Pytanie retoryczne, bo wiadomo, że zgodnie z dusznicką wykładnią rodzice kłamią, dzieci kłamią, a prawdę mówią jedynie oskarżone o przemoc nauczycielki. Jak dyrektorka chce dowodów, niech założy monitoring albo niech uczciwie poszuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola! 

Napisane przez Subbuteo dnia 09.01.2019, 21:04:44