Takie rzeczy to tylko w Dusznikach! Radne z komisji oświaty, w tym przewodnicząca, zagłosowały przeciwko pieniądzom dla szkoły w Sędzinku! Na szczęście inni radni uważali inaczej!

 

A było to tak: radna Justyna Bachorz zaproponowała, by zmienić projekt poprawki do budżetu i 30 tys. zł zamiast znowu na centrum animacji kultury i bibliotekę przeznaczyć na wyposażenie szkoły w Sędzinku, która traktowana jest po macoszemu. Pomysł spodobał się większości radnych i poprawka została przyjęta, ale – o zgrozo - przeciwko zagłosowały bogusiowe radne z komisji oświaty.

 

Wczoraj pisaliśmy o dużym osobistym zaangażowaniu wójta w bibliotekę; dziś możemy dodać, że tej bibliotecznej namiętności towarzyszy konkretny wsad (dotacje i inne nakłady na BPiCAK rosną). Zadaliśmy też publicznie pytanie, czy prawdą jest, że w bibliotece zatrudniona jest partnerka radnej Frąckowiak. Pytań jednak pojawiło się więcej i skierowaliśmy je pod adresem dyrektor Anny Repak:

Proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  1. kiedy, w jakim trybie i na jakim stanowisku zatrudniona została Dorota Walicka,

  2. jakie kwalifikacje posiada Pani Walicka (z artykułu w Gazecie wynika, że Dorota pracuje w kantorze wymiany walut”),

  3. czy na zatrudnienie Pani Walickiej miało wpływ, że jest partnerką przewodniczącej Rady Gminy i Pani bliską znajomą (podobno była Pani świadkiem na ich "ślubie" za granicą),

  4. kogo i w jakim trybie zatrudniła Pani na swoim poprzednim stanowisku w Grzebienisku,

  5. czy prawdziwa jest wiadomość, że osoba ta jest Pani krewną/powinowatą.

Odpowiedź proszę przesłać pocztą elektroniczną.

 

Artykuł dostępny pod linkiem:

http://wyborcza.pl/1,75398,19573241,lesbijka-soltyska-w-polsce-tak-w-grzebienisku.html

Napisane przez Subbuteo dnia 29.05.2019, 08:11:29