Nie tak dawno na wiki czytelnicy rozważali, czy Judasz może być szafarzem, a szafarz Judaszem. Tymczasem kariera Judasza nabiera rozpędu i Judasz może niebawem kierować pracami rady.

 

Jak się dowiadujemy, wczoraj, już po pracy, w Urzędzie Gminy odbyło się tajne spotkanie wójta z Judaszem. Trwało około dwóch godzin. Omawiano m.in. kto ma przejąć schedę po Pacholaku. Bogusiowi zależy, żeby to stanowisko przejął ktoś kojarzony z opozycją. Ponieważ radny Pawlak odmówił, padło na Judasza. Czy przyjęcie tej funkcji oznaczałoby, że Judasz usiądzie po bogusiowej stronie stołu? Bynajmniej, zapewne Judasz nadal będzie symulować, że jest opozycją... I o to głównie są pretensje. Jak ktoś jest za Bogusiem, to niech to otwarcie zadeklaruje, a nie udaje, że jest inaczej.

 

Jest takie dusznickie powiedzenie, że ktoś nosi płaszcz na dwóch ramionach. Judasz nie tylko nosi, ale – jak podejrzewają mieszkańcy – również donosi.

 

Pojawia się też pytanie, dlaczego wójt Bogus nie chce, by przewodniczącą Rady została obecna zastępca przewodniczącego, radna Frąckowiak. Czyżby dyskryminował kobiety i był homofobem? I nie mówcie mi, że o wyborze przewodniczącego decyduje rada. To wójt rozdaje karty. 

Napisane przez Subbuteo dnia 31.05.2019, 11:49:42