Boguś przyznał i wypłacił skarbniczce i Zimnemu zastępcy łącznie około 60 tys. zł nienależnych nagród z publicznych pieniędzy, a teraz nie chce wyjaśnić, czy będzie żądał, by te pieniądze wróciły do budżetu. Co więcej, wójt Boguś bezczelnie twierdzi, że jest to prywatna sprawa Szwedek i Zimnego. Jak to możliwe: pieniądze publiczne, a sprawa prywatna? Hej, duszniczanie, nadal jesteście dumni z waszego wójta?

 

Wójt Boguś udziela tym razem odpowiedzi hurtem: za siebie, Zimnego i Szwedek. Tymczasem wczoraj na sesji Zimny zastępca sam wypowiadał się na temat przeglądanie w lustrze. Tym razem nie w kontekście „jakiż to chłopiec piękny i młody”, a w sensie, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Chodziło o jakieś bzdury, że zrobił to, co powiedział, choć inni mówili, że nie zrobił, tylko powiedział, że zrobił. Zwrot premii to jest prawdziwy test uczciwości. Jak z Zimnego taki uczciwy obywatel, to pieniądze czerwca powinny już być na koncie urzędu albo powinien być określony termin i sposób zwrotu.

 

Szwedek o lustrze nie opowiada, ale kasę też powinna oddać, a przy okazji wytłumaczyć, jak to się stało, że ona – skarbnik gminy i główna księgowa nie powstrzymała wójta-ekonomistę-finansistę przed wypłatą nienależnych pieniędzy.

 

 

 

 

 

Napisane przez Subbuteo dnia 26.06.2019, 23:50:53