Od redaktora.


Drodzy czytelnicy. Zapewne zauważyliście zmianę osoby prowadzącej
Wikiduszniki, która nastąpiła 23 lipca. Dotychczasowi redaktorzy prowadzący
stronę związani byli ze Stowarzyszeniem Rozwój - Przyszłość. Sytuacja która powstała po zawiązaniu się klubu Twój Samorząd stawiała w dość trudnym położeniu redakcję. Decyzja, którą podjęły osoby tworzące do tej pory portal polega na zrzeczeniu się prawa decydowania o doborze publikacji.
Jest to decyzja, która oczyszcza pole do dalszej dyskusji i stwarza
bardziej uczciwe jej warunki. Dyskusja ta staje się więc wolna od czynników politycznych. Niewątpliwie postanowienia, które zapadły w lipcu spowodowane
były presją środowisk, które domagały się współpracy wszystkich
"opozycyjnych" radnych.
Portal Wikiduszniki jest jak na razie jedynym niezależnym od władzy
gminnej środkiem przekazu o tak dużym zasięgu społecznym. Wiki staje dziś jednak wobec poważnego wyzwania, będzie się więc starał prowadzić obserwację i ocenę  bieżącej sytuacji środowisk
opozycyjnych. Oczekujemy że sprzyjać to będzie porozumieniu, zmierzającemudo współpracy w kampanii wyborczej. Dyskutujcie, nie zwalczajcie się.
Wikiduszniki nadal pozostaje miejscem publkacji tekstów nadsyłanych przez anonimowych autorów. Podobnie jad dotąd ponosimy odpowiedzialność za zanieszczone teksty i nie odpowiadamy za komentarze.                                                          Bezpodstawne jest więcdalsze przypisywanie redakcji ataków na opozycyjnych radnych. Negatywne opinie ukazywały się dotąd jedynie w komentarzach.

Quovadin.

 
Czy reaktywowana strona .www.gminaduszniki.pl będzie zapowiadaną kiedyś na forum stroną ANTYWIKIDUSZNIKI?

Ukazywaniem się na stronie www.wikiduszniki.pl oszczerczych i nieprawdziwych informacji na swój temat Piotr Terebecki tłumaczy odmowę odpowiedzi na zadane przez nas pytanie. Redakcja wikiduszniki dotąd o Piotrze Terebeckim  nie pisała. Pojawiły się natomiast komentarze na jego temat.

Pierwszy dotyczył  jego tajnego spotkania z wójtem Woropajem, które miało miejsce bez wiedzy i zgody poprzedniej edycji Klubu Twój Samorząd. Kolejne - jego roli w rozpadzie współpracy między radnymi Michałem Królikiem, Mironem Maciejewskim i stowarzyszeniami. Spotkanie Terebeckiego z wójtem, w tajemnicy i bez świadków poza Urzędem Gminy jest faktem i fakt ten wykorzystany był już przez wójta Woropaja do upokorzenia opozycji. Faktem jest też negatywna kampania wyborcza przeciwko Stowarzyszeniu Rozwój-Przyszłość oraz Dorocie Tułodzieckiej-Adams, na co są świadkowie, którzy dobrze to pamiętają.
 
Ocena roli czy pracy radnego Terebeckiego może być przedmiotem dyskusji, nie stanowi jednak naruszenia (nikt zresztą żadnego naruszenia administratorowi strony w tej sprawie nie zgłosił). Poza tym redakcja wikiduszniki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Skoro nieprawdziwe są motywy odmowy odpowiedzi, to o co chodzi? Czy reaktywowana strona Klubu Twój Samorząd ma być zapowiadanym portalem skierowanym przeciwko Wiki, a wiarygodnym poprzez jej „opozycyjny” charakter?  Dlaczego o działalności radnego Terebeckiego mamy dowiadywać się ze zredagowanych przez niego artykułów? Wójt Woropaj, o którym piszemy bardzo krytycznie, na pytania odpowiada lub chociaż stwarza takie wrażenie...

 


 

 

Szanowna Pani,

 

w związku z ukazującymi się na stronie www.wikiduszniki.pl oszczerczymi i nieprawdziwymi informacjami na mój temat nie będę odpowiadał na Państwa pytania.

Informacje zawarte w Pani zapytaniu są również nieprawdziwe i pozbawione podstaw, co zwalnia mnie z ich komentowania.

Jednocześnie informuję, że o wypełnianiu funkcji radnego m.in. przeze mnie, będzie można dowiedziec się z reaktywowanej od września strony .www.gminaduszniki.pl 

 

Z poważaniem i pozdrowieniami
Piotr Terebecki 

 

Zadane pytanie:

Szanowny Panie,

w kampanii wyborczej mówił Pan publicznie o zamiarze sprywatyzowania znajdującego się w Dusznikach  Zakładu Budżetowego poprzez jego zakup przez Aquanet, firmę, w której jest Pan zatrudniony.  W miejscowościach Aglomeracji Poznańskiej, które na swoim terenie zrealizowały podobny wariant, przyniosło to duże podwyżki cen wody..  Czy podjął Pan działania zmierzające do realizacji swoich przedwyborczych zamierzeń (jeśli tak, to na jakim są etapie) czy też od nich odstąpił (jeśli tak, to dlaczego).
 

Komentarze na temat radnego Terebeckiego, które ukazały się na wikiduszniki w ostatnim czasie”

Dodany przez Opornik, dnia 04.08.2012, 08:13:22

Do Beatki
Tym momentem było pojawienie sie Terebeckiego.

 

 

Dodany przez Wyborca, dnia 04.08.2012, 07:37:22

Obserwator patrzy tylko na całość tylko z jednego miejsca. Nie stara sie o ogarniecie wszystkiego. W 2010 roku opozycja mimo poparcia w gminie poniosła klęskę. Tylko wspólny start w wyborach mógł jej zapewnić większość.
Przykłady:
1 stracony mandat w Sedzinku-Zalesiu-Wilkowie
2 w Niewierzu - Adam Nowak mógł być kandydatem opozycji, jednak Krolik który miał to załatwić z niewiadomych powodów nie zrobił tego
3, antykampania w Dusznikach prowadzona przez Królika i Terebeckiego - chodzenie po domach i zniechecanie do głosowania n Rozwój Przyszłość i Dorotę
Panie Obserwator wszystkie to spowodowało przegrana, która ucieszyła przede wszystkim Wójta. Czy przyczyna była głupota czy kret?

 

 

Dodany przez Wyborca, dnia 03.08.2012, 23:34:49

Do obserwatora
Będę musiał pare rzeczy wyjaśnić szczególnie jeśli chodzi o wybory 2010.
Przede wszystkim Stowarzyszenie Rozwój Przyszłość przed wyborami wielokrotnie zabiegalo o wspólna listę opozycyjna z Mironem, Krolikiem i Terebeckim. SRP prosiło bardzo ,ale otrzymało ostatecznie odmowną odpowiedz na spotkaniu w domu u Jadwigi Klinskiej. Ponieważ SRP wystawiala kandydata na wójta musiała obsadzic 5 pełnych okręgów wyborczych. Niestety w jednym okręgu kandydat SRP spotkał sie z kandydatem Twojego Samorządu. Terebecki, który robił wrażenie najbardziej przeciwnego porozumieniu nawet nie chciał ustalać na spotkaniu podziału gdzie komitety nie miały konkurować z sobą. Stad ta przykre zdublwanie kandydatów. Jeśli chodzi o inne okręgi to Krolik prosił, żeby SRP nie wystawiła przeciw niemu kontrkandydata (w Dusznikach nie moglo być pełnej obsady i trzeba było szukać innych pełnych okręgów). Przeciw Mironowi tez SRP nie chciała wystawiać kontrkandydata. Jarek Wolny miał wystartować z lsty SRP, ale wyszło inaczej. Przerostu ambicji nad arytmetyka zawsze przyniosą klęskę.

 

 

 

Dodany przez Franc, dnia 01.08.2012, 10:52:48

Panie Mironie niech Pan odpowie na pytanie wikiduszniki. Niech Pan nie zachowuje sie tak jak wójt, który zbywa wszystkie zapytania redakcji udzielając zdawkowych odpowiedzi. Jako mieszkaniec tej gminy liczę na zmiany. Liczę, ze Panowie Krolik, Maciejewski i Terebecki dogadają sie z organizacjami działającymi w gminie. Nie można przedkladac własnej ambicji nad dobro wspólne. Zasiadzcie do wspólnego stołu z Rozwój-Przyszłość i innymi organizacjami i sie dogadajcie. To o Was musi wyjść inicjatywa bo Wy ponosicie winę, ze do wyborów poszliscie osobno (wiem, ze Rozwój-Przyszłość chciało iść z Wami).

 

 

Dodany przez Timo, dnia 03.08.2012, 12:22:47

Pierwszym powodem nieporozumień między Mironem, Królikiem i Terebeckim a Rozwój-Przyszłość był wójt. MKT nie chcieli, aby opozycja wystawiła kandydata na wójta, RP wręcz przeciwnie, chciał i wystawił

 

 

Dodany przez Franc, dnia 03.08.2012, 11:35:59

Do Alki
Blisko byliśmy 2 lata temu kiedy Rozwij-Przyszłość zaproponowało Królika jako kandydata na wójta. A potem kiedy Krolik jednego wieczoru sie zgodził to następnego ranka zrezygnował. Co sie stało przez ta noc (czerwiec 2010)?. Potem juz było tylko gorzej. RP proponowali wspólny start w wyborach Krolikowi, Maciejewskiemu i Terebeckiemu, a ci odmówili. W czasie wyborów prowadzili kampanie przeciw RP i Dorocie. Niech napiszą jakie maja zarzuty do stowarzyszeń. A może po prostu ktoś z zewnątrz skłóca potencjalnych koalicjantów.

 

 

Dodany przez Wyborca, dnia 03.08.2012, 11:08:39

Mam juz dosyć takich radnych co najpierw przed wyborami chodzą po domach przedstawiają sie jako opozycja, a potem cisza. Przychodzą na sesje jak np Terebecki i siedzą. I co? I nic. Panie Terebecki jest Pan kompetentnym samorzadowcem. Pracował Pan przecież w urzędzie gminnym. Co Pan robi? Uważa sie Pan za opozycjoniste, ale nic Pan nie robi. Jeżeli sie Panu nie chce albo sie Pan boi to po cholerę Pan startował. Zastanów sie Pan. Wydaje mi sie, ze Pan jest tutaj najbardziej hamulcowy.

 

 

 

Dodany przez Obserwer, dnia 16.07.2012, 11:35:24

Jeżeli nawet wójt to mówił szczerze, to chyba zdecydowanie za późno... Na początku kadencji poszedł do niego Terebecki rozmawiać (ale w swoim imieniu, nie innych radnych) o współpracy. Wójt strasznie go wtedy upokorzył. A teraz wójt pokazuje otwartość na współpracę z Jadzią Klińską, bo stoi za nią siła argumentów, efekty pracy i mieszkańcy

 

Napisane przez quovadin dnia 06.08.2012, 08:25:55