Dzień dobry,

zauważyłam, że publikowali Państwo news o tym, że Kongres Kobiet będzie również w Poznaniu. Ponieważ trwa rekrutacja na ten właśnie Kongres, przesyłam w załączeniu wszelkie informacje.

Zapraszam również na stronę www.wielkopolska.kongreskobiet.pl

Pozdrawiam
Agata Bohaczyk
tel. 508 260 580

WIELKOPOLSKI KONGRES KOBIET

Pod honorowym patronatem

Minister Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz

 

25.10.2012, g. 10.00- 16.30, Poznań

Aula Artis, Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa

www.wielkopolska.kongreskobiet.pl

 

Czas na Regiony! – Stowarzyszenie Kongres Kobiet pragnie zdecentralizować swoją działalność poprzez aktywniejszą i częstszą działalność regionów. Już tegoroczny IV Kongres Kobiet był poświęcony inicjatywom, które Polki podejmują nie tylko w biznesie, ale przede wszystkim w samorządach, organizacjach pozarządowych czy lokalnych społecznościach. Kolejnym krokiem jest organizacja kongresów regionalnych, na których przedstawiona zostanie sytuacja kobiet w poszczególnych częściach Polski, a zarazem zwrócona uwaga na przeszkody jakie napotykają kobiety w codziennym życiu osobistym i zawodowym.

25 października o godz. 10.00 w Auli Artis Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa rozpocznie się I Wielkopolski Kongres Kobiet. W trakcie 5 paneli plenarnych ponad 25 panelistek dyskutować będzie m.in. o kobiecej wizji miast i regionów, przedsiębiorczości i potencjale tkwiącym w różnorodności pracowników i mieszkańców.

I Wielkopolski Kongres Kobiet jest organizowany przez cztery różne podmioty, których codzienna działalność koncentruje się czasem na odmiennych sprawach, ale łączy je jedno – wsparcie dla wszelkich działań służących poprawie sytuacji kobiet. Organizatorami Wielkopolskiego Kongresu Kobiet są: Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Klub Kobiet Przedsiębiorczych, Wielkopolski Związek Pracodawców oraz Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

Wśród panelistek znajdą się m.in.: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (Ministra i Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania), Henryka Bochniarz (Prezydentka Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan), prof. Magdalena Środa (filozofka, etyczka, feministka) Solange Olszewska (Prezeska Solaris Bus&Coach S.A.), Barbara Labuda (polityczka, działaczka opozycyjna, odznaczona w tym roku Nagrodą Kongresu Kobiet), Elżbieta Polak (Marszałkini Województwa Lubuskiego), Elżbieta Palka (Zastępczyni Burmistrza Gostynia) i wiele innych aktywnych kobiet. Kongres poprowadzi Dorota Warakomska – dziennikarka, komentatorka, autorka wielu reportaży, wykładowczyni.

Coroczne edycje Kongresu Kobiet udowodniły już, że w dialogu i współpracy tkwi siła kobiet. Potwierdzają one własnym przykładem, że zmiany są możliwe.

Napisane przez Subbuteo dnia 07.10.2012, 12:54:52